شمال ما: مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره آغاز فرآیند برداشت گردو در استان گیلان گفت: بر اساس آمار امسال هفت هزار و ۳۷۰ تن گردو به ارزش۶۶۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان توسط ۱۹ هزار و ۷۰ باغدار برداشت می‌شود.

برداشت ۷۰۰۰ تن گردو در گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، منوچهر پارسافر با بیان اینکه گردو تولید شده در استان گیلان جزو با کیفیت‌ترین گردوهای تولید شده در کشور است، اظهار کرد: استان گیلان دارای شرایط خوبی به لحاظ کست انواع محصولات کشاورزی بوره و در همین راستا هرساله بخش قابل توجه‌ای از امنیت غذایی کشور در این استان تأمین می‌شود.

وی با اشاره به فرآیند برداشت گردو در استان گیلان گفت: بر اساس آمار امسال هفت هزار و ۳۷۰ تن گردو به ارزش۶۶۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان  توسط ۱۹ هزار و ۷۰ باغدار برداشت می‌شود.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان از وجود چهار هزار و ۱۳۹ هکتار باغ چای در این استان خبر داد و افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی خوب و بارش به موقع باران و نباریدن تگرگ در فصل گل‌دهی، میوه دهی درختان گردو امسال ۱۵ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

به گفته پارسافر زمان برداشت محصول گردو بسته به مناطق مختلف گیلان از اواخر شهریور ماه تا نیمه اول آبان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از قطب‌های تولید گردو در کشور است، تصریح کرد: شهرستان های رودبار، املش، تالش، سیاهکل و رودسر از قطب های تولید گردو در گیلان بوده و هر ساله به تعداد شهرستان هایی که گردو در آن کشت می‌شود افزوده خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *