شمال ما: مسئول موسسه محیط‌زیستی دوستداران طبیعت وارنا در استان گیلان گفت: دو بچه گورکن که در پناهگاه حیوانات لاهیجان تیمار و نگهداری می‌شدند، در طبیعت رهاسازی شدند.

 

امین شریف امروز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به رهاسازی بچه گورکن‌های یتیم در طبیعت، اظهار کرد: این بچه گورکن‌ها زمانی که شیرخواره بودن لانه آنها که در زیر زمین است به دلیل ویلاسازی تخریب شد و با گزارش های مردمی توسط محیط بانان منطقه به پناهگاه حیوانات لاهیجان تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه وقتی که این گورکن‌ها به سن رهاسازی رسیدند در مکان مناسب رها سازی شدند، افزود: رهاسازی حیوانات زخمی و یتیم پس از نگهداری و بهبودی یک مساله کاملا علمی و تجربی است و باید با مشورت و هماهنگی کارشناسان محیط زیست انجام گیرد و در رهاسازی بچه گورکن‌ها سن، مکان و زمان رهاسازی بسیار حائز اهمیت است.

مسئول موسسه محیط‌زیستی دوستداران طبیعت وارنا در استان گیلان گفت: گورکن‌ها از کرم‌ها، حلزون‌ها، حشرات و لاشه حیوانات تغذیه می‌کنند و نقش مفیدی در اکوسیستم دارند.

شریف با بیان اینکه رهاسازی حیوانات و گونه‌های حیات وحش به حفظ چرخه طبیعت و حفظ اکوسیستم کمک‌ می‌کند، تصریح کرد: حفظ اکوسیستم و چرخه حیات کمک به انسان‌ها و همه موجودات است بنابراین کمک به حیوانات بزرگترین کمک به انسان‌ها محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: باید تنوع زیستی (اشکال مختلف حیات) سرزمین خود را حفظ کنیم.

.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *