عکس: رضا شریفیمرحله استانی نوزدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گیلان، با معرفی سه گروه برگزیده و منتخبان بخش‌های مختلف به کارخود پایان‌داد.

داوری این رویداد هنری را نیز «محمد علی صادق حسنی»،  کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و تئاتر و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان گیلان، «محمود فرضی‌نژاد»، محقق و پژوهش‌گر، کارگردان تئاتر و خواننده فرهنگ عامه گیل و دیلم و هم‌چنین، «هادی آذرنگ»، کارشناس مدیریت فرهنگی و کارگردان تئاتر برعهده‌داشتند و در پایان با ارایه راهکار و پیشنهاد به شرکت‌کنندگان، نسبت به به‌گزینی گروه‌های برتر اقدام‌کردند.

داوران این رویداد هنری، گروه‌های نمایشی آزاد «ببینم سطل شما چه‌طوریه؟» به کارگردانی نرگس فرضی و «زمین پاک» با کارگردانی «حمیده رازه» را برگزیده‌شناختند و گروه نمایش کانونی«گوساله لجباز»، به کارگردانی نگیسا عوض‌مطلق را اثر نمایشی برگزیده معرفی‌کردند.

هیئت داوری در ادامه به معرفی بهترین‌های بخش‌های مختلف پرداخت و «هستی دفاعی»، «روشنک ‌نیک» و «باران حقیقی» را بازیگران برتر انتخاب‌کرد. عنوان کارگردان برگزیده نیز به «نرگس فرضی» با نمایش ببینم سطل شما چه‌طوریه؟ رسید و «منیژه واحد» برای طراحی صحنه نمایش پرپروک تجلیل‌شد.

گروه داوری در همین‌حال عنوان بهترین عروسک‌گردانی را به ۲ عروسک‌گردان نمایش‌ «گوساله ‌لج‌باز» اهداکرد و نمایش«زمین‌پاک» به کارگردانی حمیده رازه را دارای ایده برتر شناخت.جایزه بخش ساخت عروسک نیز به نمایش«فیل و ابابیل»، به کارگردانی مجید پتکی‌رسید و عنوان طرح برتر ‌بروشور و طراحی خلاقانه صحنه به نمایش «پرپروک» تعلق‌گرفت.

داوران هم‌چنین، نمایش«ببینیم سطل شما چطوریه؟» را دارای نمایش‌نامه برتر دانست و «احمدرضا جعفری»، کارگردان نمایش«دیگر مرا صدا نزن مادر» را شایسته قدردانی معرفی‌کرد.

عکس: رضا شریفی


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *