شمال ما: مدیر کل حفاظت محیط زیست گفت: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل در مناطق شکار ممنوع و برفی دیلمان و درفک یک راس شوکا و فرزندش را مشاهده و تصویر زیبایی از این گونه ارزشمند را به ثبت رساندند.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حمزه عشوری امروز ۶ اسفند ماه در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس اعلام محیط‌بانان روز گذشته در منطقه شکار ممنوع گونه‌های ارزشمندی را به ثبت رساندند، اظهار کرد: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل به هدایت غلامرضا حیدری و علی سمندری حین گشت زنی در مناطق شکار ممنوع و برفی دیلمان و درفک یک راس شوکا و گوساله‌اش را مشاهده و موفق شدند تصویر بسیار زیبایی از این گونه ارزشمند به ثبت برسانند.

وی افزود: به دلیل جثه کوچک و پوشش جنگلی انبوه در زیستگاه شوکا مشاهده این گونه ارزشمند در طبیعت به ندرت اتفاق می‌افتد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: منطقه دیلمان و درفک با وسعت ۴۴ هزار هکتار در مناطق جنگلی و کوهستانی جنوب شهرستان سیاهکل در استان گیلان واقع شده و سال ١٣٧۴ به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی شده است.

عشوری درباره گونه‌های ارزشمند این منطقه، خاطرنشان کرد: این منطقه دارای تنوع زیستی کم نظیری شامل مرال، شوکا، خرس و پلنگ است که در سال‌های اخیر در این منطقه گزارش شدند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *