شمال ما: فرمانده انتظامی صومعه‌سرا از کشف ۱۵ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق به ارزش ۹۱۸ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سرهنگ امیر وهاب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قاچاق چوب و قطع غیرمجاز درختان جنگلی به تاراج بردن ثروت ملی است، اظهار کرد: پلیس با تمام توان با متجاوزان حریم منابع طبیعی و جنگل‌ها برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با قاچاقچیان چوب به مدت سه روز در صومعه‌سرا اجرا شد، افزود: ماموران انتظامی در این مدت با انجام اقدامات پلیسی حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان، هفت دستگاه خودرو باری نیسان و یک دستگاه خودرو پیکان وانت حامل چوب را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا از کشف ۱۵ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از این خودروها با همکاری منابع طبیعی خبر داد و گفت: در این راستا ۹ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تحویل داده شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۹۱۸ میلیون ریال برآورد کردند.

سرهنگ وهاب‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *