فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان:شمال ما: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه شاهد وقوع پنج فقره حریق سطحی در اراضی جنگلی سه شهرستان بودیم، گفت: حدود پنج هکتار گرفتار حریق شد.

 

سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وزش باد گرم در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: شاهد وقوع پنج فقره حریق سطحی در اراضی جنگلی استان بودیم.

وی با بیان اینکه سه شهرستان رودبار، سیاهکل و تالش درگیر حریق شدند، افزود: در مجموع حدود پنج هکتار از اراضی جنگلی استان با آتش سوزی مواجه شد که هم اکنون عمده این حریق ها اطفا شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از تداوم اطفای حریق در یک فقره سه هکتاری در تالش خبر داد و خاطرنشان کرد: در شهرستان تالش دو فقره حریق داشتیم که یک فقره اطفا شد و یک فقره همچنان در حال مهار و اطفاست.

قربانی لرد حریق شهرستان رودبار را حدود ۴۰۰۰ مترمربع و حریق سیاهکل را ۱.۵ هکتار دانست و اضافه کرد:  عامل اصلی این حریق ها انسان است و با توجه به شرایط وزش باد گرم و خشک بودن خار و خاشاک کف جنگل، حتی ته سیگار هم می تواند حریق ایجاد کند.

وی با بیان اینکه حریق های مذکور در جنگل های طبیعی و دستکاشت رخ داده است، گفت: با توجه به آمادگی نیروهای حفاظتی و امدادی و بسیجی و همیار، همه حریق ها در سطح مهار شده است؛ خوشبختانه شاهد شمالی شدن جریانات هوا هستیم که به روند اطفا کمک می کند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *