عکس: رضا شریفی؛شمال ما: برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان با حضور هنرمندان و مسوولان در رشت معرفی شدند.

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان گیلان با حضور مسؤولان و هنرمندان بعد از ظهر پنجشنبه در رشت برگزار و از منتخبان این جشنواره تقدیر شد.

هیأت داوران این دوره جشنواره تندیس جشنواره و در بخش طراحی صحنه را به همراه جایزه نقدی به صورت مشترک به وحید درویشی «عشق و شیاطین دیگر» و رضا فتوت خواه برای «پا برهنه در بهشت» اهدا کرد.

در بخش تئاتر صحنه‌ای نفرات برگزیده در زمینه گریم، سارا واحدی برای نمایش «هتل دلوی»، طراحی نور مهدی دوگوهرانی برای نمایش «آهو» و در موسیقی هم جایزه به دو نمایش «عشق و شیاطین دیگر» از سعید صیفی و «پا برهنه در بهشت» از علی پارسا همچنین در بخش طراحی لباس ۲ تقدیر به سیده رقیه مطهری «عشق و شیاطین دیگر» و زهرا صدری «هتل دلوی» تعلق گرفت.

در بخش بازیگری تندیس و جایزه نفر سوم بازیگری زن به مریم نژاد برای نمایش «آهو»، نفر دوم مرجان موسی نژاد «عشق و شیاطین» دیگر و نفر اول بازیگری به فاطمه علی پرست برای نمایش «سمفونی گرگ نر» تعلق گرفت.

در بخش بازیگری مردان هم عرفان اقبالی برای بازی در «هتل دلوی» رتبه سوم، ماکان وارسته برای نمایش «پابرهنه در بهشت» و رضا موسوی برای «سمفونی گرگ نر» به صورت مشترک در رده دوم و امیر حامد برای بازی در «آغوشم آب»، «خاک و خون» رتبه نخست را از آن خود کردند.

در بخش کارگردانی نیز جایزه اول به نمایش سمفونی «گرگ نر» به کارگردانی نگار نادری رسید و امیر حامد برای تئاتر «در آغوشم آب»، «خاک و خون» دوم و رضا فتوت خواه با «پابرهنه در بهشت» سوم شد.

در بخش نمایش خیابانی نیز جایزه موسیقی به مهرداد پاک نهاد برای نمایش «زرگیس»، طراحی لباس به منیژه واحد برای نمایش «آخرین نفس» تعلق گرفت و در بخش بازیگری هم نفر اول نقش مرد به امیر جلالی، نقش دوم به مهدی محمد پور و نقش سوم به احمد شریفی رسید.

معرفی ۲ نمایش به تئاتر مناطق

هیأت داوران جشنواره نمایش «در بهشت» و «در آغوشم آب» را به جشنواره تئاتر مناطق به اداره کل هنرهای نمایشی معرفی کردند.

پوریا کریمی، محمود فرضی نژاد و امیر رجب پور داوران این جشنواره بوده‌اند که ۱۲ اثر نمایشی در بخش صحنه‌ای و خیابانی در آن رقابت داشتند./ مهر

عکس: رضا شریفی

.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *