شمال ما: فرمانده انتظامی شفت از کشف ۸ تن و ۵۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

 

توقیف بیش از ۸ تن چوب قاچاق درشفت

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ «مجید تقی‌زاده» به تشدید اقدامات همه جانبه مجموعه انتظامی به منظور مقابله با قاچاقچیان چوب اشاره کرد و اظهار داشت: قطع غیرمجاز درختان جنگلی به تاراج بردن ثروت ملی است و ضرر جبران‌ناپذیری را به سلامت محیط زیست وارد می‌کند.

وی در ادامه گفت: ماموران پلیس آگاهی و پاسگاه انتظامی جیرده در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در سطح حوزه استحفاظی به ۲ دستگاه خودرو کامیون و نیسان باری حامل چوب مشکوک شده و برای بررسی آن‌ها را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان شفت از کشف ۸ تن و ۵۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق در بازرسی از این خودرو‌ها خبر داد و بیان داشت: در این رابطه متهمان ۴۵ و ۴۹ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تحویل داده شد، اذعان داشت: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.
سرهنگ تقی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *