شمل ما: رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان مرزی آستارا از تیمار و رهاسازی ۲ بهله پرنده شکاری قرقی در پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدرضا سلامی ریک در حاشیه رهاسازی این پرندگان شکاری، اظهار کرد: دوستداران محیط زیست دو بهله قرقی مصدوم که توانایی پرواز در طبیعت را نداشتند برای تیمار و درمان احتمالی به پاسگاه طبیعت گردی آستارا انتقال دادند.

وی افزود: این دو پرنده شکاری پس از چند روز نگهداری و تیمار توسط تکنسین دامپزشکی اداره محیط‌زیست آستارا  و اطمینان از سلامت جسمانی و بهبودی  پرنده، در زیستگاه خود رهاسازی و به آغوش طبیعت بازگشتند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست آستارا با قدردانی از شهروندان حامی حیات وحش، تأکید کرد: حفاظت از گونه جانوری و حیات‌وحش جز با همکاری و مشارکت مردم امکان پذیر نیست و امیدواریم در سایه این حمایت‌های مردمی شاهد توازن و پایداری اکوسیستم و تنوع زیستی ارزشمند در استان گیلان باشیم.

براساس گزارش اداره روابط‌عمومی و امور رسانه محیط‌ زیست گیلان، سلامی ریک خاطرنشان کرد: قرقی از پرندگان کوچک شکاری حیات وحش ایران بوده که به خانواده قوشیان تعلق دارد و دارای پروازهای سریع و تند است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *