شمال ما: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و تصویربرداری یک قلاده پلنگ در ارتفاعات جنگلی روستای جلیسه دیلمان سیاهکل خبر داد.

 

62594724_nqtu.jpg

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان، حمزه عشوری با اعلام این خبر گفت: یکی از دوستداران محیط زیست شهرستان سیاهکل در ناحیه پیرکوه روستای جلیسه دیلمان، موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ شد.

وی با اشاره به اینکه وجود این گونه ارزشمند در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات آن است، اظهار کرد: پیش از این نیز در گشت و پایش‌های محیط‌بانان در مناطق تحت مدیریت استان به دفعات این گونه مشاهده و از آن تصویربرداری شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان عنوان کرد: مشاهده پلنگ و یا هر حیوان وحشی دیگری در نقطه نقطه استان گیلان خبر خوشایند و امیدوارکننده‌ای است و نوید آینده‌ای روشن را در حوزه محیط زیست استان می‌دهد، اما چگونگی رفتار با این حیوانات مسئله‌ای است که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

عشوری ادامه داد: استان گیلان با دارا بودن تنوع حیات وحش و تنوع زیست‌بومی، یکی از مهمترین  استان های کشور از لحاظ حیات وحش و تنوع زیستی محسوب می‌شود و حفاظت از گونه‌های حیات وحش نیازمند مشارکت همه مردم است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *