شمال ما: رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز برداشت محصول گل گاوزبان از باغات استان در اشکورات شهرستان رودسر خبر داد.

 

برداشت گل گاوزبان از باغات گیلان آغاز شد

صالح محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: هم اکنون سطح زیرکشت گل گاو زبان در گیلان افزون بر ۹۲۷ هکتار است که پیش بینی می شود بیش از چهار هزار و ۸۶۸ تن محصول تر به ارزش اقتصادی سه هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال از باغات استان برداشت شود.

وی با بیان اینکه گیلان رتبه اول تولید محصول گل گاوزبان را در سطح کشور دارد، خاطر نشان کرد: ۶ هزار و ۴۰۰ بهره بردار در شهرستان های رودسر، املش، آستارا، سیاهکل، تالش، رودبار و رضوانشهر به کشت و کار این محصول مشغول هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: برداشت محصول گل گاوزبان در استان از اواخر فروردین ماه آغاز و تا اواسط تیرماه ادامه دارد.

وی اظهار کرد: شهرستان رودسر با ۴۹۶ هکتار و تولید سالانه ۲ هزار و ۶۰۰ تن محصول تر بیشترین سطح زیرکشت و تولید گل گاوزبان را به خود اختصاص داده است.

گل گاوزبان بصورت دم کرده مصرف می شود این گیاه دارویی برای تقویت حواس، تصفیه خون، اعصاب، درمان سرماخوردگی، برونشیت، سرفه، التهاب و ورم کلیه‌ها، سرخک، مخملک، رماتیسم و بیماری های قلبی مفید است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *