شمال ما: مدیرکل شیلات گیلان از رهاسازی حدود یک میلیون بچه ماهی کپور تالابی در محدوده استخرهای «قلم گوده» مرکز شهید انصاری شهرستان بندرانزلی خبر داد و گفت: این بچه ماهیان با وزن زیر پنج گرم در محیط نیمه طبیعی در راستای حفظ گونه های ارزشمند و اقتصادی تالاب انزلی تولید و رهاسازی شدند.

 

یک میلیون بچه ماهی کپور تالابی در انزلی رهاسازی شد

کوروش خلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال۱۴۰۱ سازمان شیلات ایران تعهد داشت ۱۶۰ میلیون بچه ماهی استخوانی با وزن زیر یک گرم را تولید کند که امسال در سه مرکز بازسازی ذخایر استان ۱۳۰ میلیون از این بچه ماهیان تولید و رهاسازی شده است.

وی ادامه داد: شیلات گیلان در بازسازی ذخایر از مشارکت جامعه صیادی هم بهره گرفت و بیش از سه میلیون قطعه بچه ماهی سفید بالای یک گرم پرورش یافته در ۱۷ استخر هچری ساحلی پره‌های صیادی استان را در دریا رهاسازی کرد.

خلیلی، رمز استمرار شغل صیادی در نوار ساحلی را حفاظت و بازسازی ذخایر دانست و عنوان کرد: باید مشارکت مردم و ساحل‌نشینان را در این زمینه جلب کرد و امیدواریم با افزایش میزان مشارکت تعاونی‌های صیادی این تعداد از ۱۷ استخر به ۵۰ استخر ارتقاء یابد.

وی اعتبار تخصیص یافته برای احیای تالاب و آب‌بندانها از محل اعتبارات استانی را ۱۵۰ میلیون تومان اعلام و خاطرنشان کرد: سال گذشته از محل اعتبارات ملی سه میلیارد تومان برای تجهیز و بازسازی ذخایر تخصیص یافت.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *