همزمان با ماه محرم در رشت انجام شد؛شمال ما: همزمان با ماه محرم کودکان، نوجوانان عاشورایی در مسجد شهدای سلیمانداراب شهر رشت گرد هم آمده و تجلی شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، شامگاه سه شنبه همزمان با سومین روز از ماه محرم کودکان، نوجوانان عاشورایی در مسجد شهدای سلیمانداراب شهر رشت گرد هم آمده و تجلی شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند.

این گردهمایی در سایه همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گروه‌های جهادی و فعالان فرهنگی، به میزبانی هیأت امنای شهدای سلیمانداراب شهر رشت انجام شد و در قالب فعالیت‌های فرهنگی کودک و نوجوان محور، تصویری از تعلق‌خاطر کودکان، نوجوانان و خانواده‌های گیلانی به سرور و سالار شهیدان را به نمایش گذاشت.

نقش‌آفرینی عضو نوجوان کانون گیلان به عنوان مجری و قصه‌گویی و شعرخوانی دیگر اعضای نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نقطه‌های روشن این گردهم بود.

این در حالی است که اعضای باشگاه خبرنگاران نوجوان کانون گیلان نیز حضوری مؤثر در این مراسم داشتند و در قالب گفت و گو با حاضران و به تصویر کشیدن فضای حاکم بر این آئین معنوی، روایت‌گر گردهمایی کودکان عاشورایی شدند.

حجّت‌الاسلام و المسلمین حقگو نیز از میهمانان این مراسم بود و در با اجرای مسابقه حضوری و شعرخوانی، نقشی مؤثر در انتقال آموزه‌های دینی و عاشورایی به کودکان کودکان و نوجوانان داشت.

مرثیه‌سرایی مداح نوجوان و مربی فرهنگی کانون گیلان نیز از دیگر برنامه‌های این آئین بود و با استقبال و همراهی حاضران روبرو شد.

تجلی شور و شعور حسینی در گردهمایی کودکان عاشورایی

غزه امروز آئینه تمام‌نمای کربلا است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در سخنانی کوتاه، به قدردانی از مادرها و پدرهای کودکان و نوجوانان حاضر در مجلس عزاداری امام‌حسین (ع) و حضرت رقیه (س) پرداخت و نقش آنان در فراهم‌سازی زمینه‌های حضور فرزندان در آئین‌های دینی و اسلامی را ستودنی خواند.

سیدجلیل میر عظیمی در ادامه، از رسالت‌های کانون در مأنوس‌سازی کودکان و نوجوانان با آموزه‌های دینی و عاشورایی و فرصت‌سازی برای نقش‌آفرینی آنان در مناسبت‌های دینی صحبت‌کرد و فرهنگ‌سازی در میان این نسل را تضمین‌کننده فرداهای ایران اسلامی دانست.

وی از جاری و ساری بودن آموزه‌های عاشورایی سخن‌گفت و با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی در قبال مردم مظلوم فلسطین‌گفت: «غزه امروز، آئینه تمام‌نمای کربلای دیروزاست» و ضرورت دارد با الگوپذیری از امام‌حسین (ع) و شهدای کربلا و به روز رسانی رویدادها نقشی مؤثر در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، به ویژه کودکان و نوجوانان ستمدیده غزه داشته باشیم.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *