رئیس اداره میراث‌ فرهنگی شهرستان صومعه‌سرا خبر داد:شمال ما: رئیس اداره میراث‌ فرهنگی شهرستان صومعه‌سرا از برگزاری آئین‌های محرمی تعزیه عاشورای ضیابر، مجمع بران روستای ارم سادات و تعزیه سوم امام طاهرگوراب به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، در صومعه‌سرا خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا مهرگان امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا در ماه عزاداری امام حسین(ع) مراسم‌ و تعزیه‌هایی را برگزار می‌کند که قدمت زیادی دارد و هر ساله گردشگران مذهبی زیادی در این ایام به شهرستان صومعه‌سرا سفر می‌کنند.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی شهرستان صومعه سرا افزود: ثبت آیین‌ها، مراسم و تعزیه‌ها در میراث ناملموس کشور و رویدادهای گردشگری یکی از جنبه‌هایی بوده که باعث افزایش آگاهی گردشگران مذهبی نسبت به این مراسم شده است.

وی گفت: با توجه به ثبت «تعزیه عاشورای ضیابر» که در سال‌های قبل انجام شده بود، آیین «مجمع‌بران» که در روستای ارم سادات ضیابر برگزار می‌شود و همچنین مراسم تعزیه «سوم امام» طاهرگوراب با پیگیری‌های این اداره در فهرست رویدادهای گردشگری کشور به ثبت رسید و از لوح ثبتی آن در روزهای آتی رونمایی خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *