نماینده‌ ولی فقیه در گیلان:شمال ما: نماینده ولی فقیه در گیلان در این دیدار گفت: حفاظت از محیط زیست مستلزم ارتقای فرهنگ عمومی است.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان، نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از معاونان و کارشناسان حفاظت محیط زیست گیلان، با تاکید برلزوم تلاش مستمر و جدی برای حفظ محیط زیست و طبیعت، گفت: تحقق این مهم به ارتقای فرهنگ عمومی نیاز دارد.

آیت الله رسول فلاحتی همچنین محیط زیست پاکیزه را بهترین پشتوانه برای ارتقای کیفی زندگی مردم عنوان کرد و افزود: تنویر افکارعمومی در خصوص شاخص‌ها و معیار‌های محیط زیست سالم می‌تواند به عنوان راهکار و ابزاری در برخورد مردم برای رفع معضلات و چالش‌های محیط زیست کمک کند.

امام جمعه‌ی رشت همچنین منشا ایجاد مشکلات محیط زیست گیلان را عوامل انسانی دانست و اضافه کرد: وجود جنگل، کوه، دریا و تالاب‌های متعدد، ظرفیت‌های برجسته طبیعت گیلان است که با قدرشناسی مردم و آگاهی آن‌ها از مسایل زیست محیطی حفاظت می‌شوند.

حمزه عشوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نیز در این دیدار با ارائه‌ی گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این اداره کل برای ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و احیای تالاب انزلی، گفت: تلاش برای راه اندازی مرحله نخست تصفیه خانه‌ی شهرک صنعتی سپیدرود و تسهیل در روند راه اندازی تصفیه خانه‌ی شهرصنعتی رشت، از جمله طرح‌هایی است که به همراه ساماندهی فاضلاب و آب‌های سطحی شهر رشت در اولویت برنامه‌های محیط زیستی گیلان قرار دارد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *