مدیر ستاد کانون های مساجد گیلان خبر داد:شمال ما: مدیر ستاد کانون های مساجد گیلان از اجرای بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه همزمان با گرامیداشت دهه کرامت در استان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام رضا حاجتی ظهر یک شنبه در جمع خبرنگاران با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: این دهه با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر آغاز شده و تا ولادت امام رضا (ع) ادامه دارد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بزرگداشت دهه کرامت در استان به دبیری ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان افزود: این ستاد با حضور دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان تشکیل شده و برنامه‌ها احصا و جهت اجرا ابلاغ شد.

حجت الاسلام حاجتی از اجرای بیش از ۴۰۰ برنامه گرامیداشت دهه کرامت در گیلان خبر داد و بیان کرد: این برنامه‌ها با برگزاری جشن‌های ویژه دختران و مادران در کانون‌های مساجد استان آغاز شد.

وی با بیان اینکه مساجد و بقاع متبرکه از بهترین مکان‌ها برای برگزاری جشن‌های مردمی دهه کرامت است اذعان کرد: زیست عفیفانه و حجاب، خانواده محوری و نگاه تمدنی اسلام به جایگاه زن و دختر اولویت محتوایی این دهه است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان ادامه داد: جشن ویژه روز دختر به همت کانون جوانان امام رضا (ع) رشت با عنوان «من مثل معصومه» در روز ولادت حضرت معصومه (س) برگزار شد همچنین با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت جشن روز ملی دختر در سالروز میلاد حضرت معصومه (س) در سبزه میدان رشت برگزار شد.

وی برگزاری جشن روز دختر در مدارس را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و بیان داشت: برپایی ایستگاه صلواتی جلوی مساجد و مدارس و برخی ادارات در طول دهه کرامت، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، کتابخوانی و ورزشی، برگزاری جشن‌های تکلیف، برگزاری نشست‌های بصیرتی و تبیینی با تاسی از سیره امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)، توزیع سبد معیشتی و نشست‌های مادرانه با موضوع بررسی مسائل و نیازهای دختران نوجوان از برنامه‌های دهه کرامت در گیلان است.

دبیر ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان گیلان با اشاره به حضور کاروان خدام رضوی در استان گفت: سه کاروان از روز ۲۲ اردیبهشت تا یکم خرداد در هر ۱۷ شهرستان استان حضور خواهند یافت و کانون‌های مساجد مناطق روستایی و محروم نیز میزبان کاروان خادمان حرم مطهر امام رضا (ع) است.

وی با اشاره به اجرای طرح نائبه الزهرا (حضرت معصومه) الگوی حمایت از ولایت در استان تصریح کرد: اعزام روحانیون به مناطق محروم و دورافتاده، اجرای طرح نسیم رضوی، برگزاری محافل خانگی و تبیین جایگاه خواهر و برادر، تجلیل از نویسنده برتر در حوزه معارف رضوی، برپایی محافل ادبی و نشست‌های کتابخوان، از دیگر برنامه‌های است که در طول دهه کرامت در گیلان اجرا می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *